Atnaujinta 2021-05-13

2021 metais Lietuvos petankės asociacija (toliau – LPA) vykdo sportininkų atranką į Europos vyrų ir veteranų (55+) petankės čempionatus.

LPA valdybos komentaras:

Vyrų čempionato atranka

-Atsižvelgiant į tai, kad vis dar yra neaiškumas dėl pandemijos ir į tai, kad ne visi vasaros savaitgaliai būtų skirti vien petankei, valdyba nusprendė, kad parankiausiai būtų atranką į vyrų trejetų Europos vyrų petankės čempionatą (toliau – EČ), kuris vyks rugsėjo 23-26 d. Albertvilyje, Prancūzijoje, vykdyti liepos mėn. 17-18 d. Organizuojant kitomis dienomis kertasi su mūsų lankomais kaimynų turnyrais arba yra per arti EČ datos ir lieka per mažai laiko pasiruošimui.

-Atranka bus iš dviejų etapų: Lietuvos trejetų čempionato (toliau-LTČ) (07.17) ir atskiro atrankos etapo (07.18);
Vieta: Kaunas-Kaunas (papraščiausiai su logistika), Kaunas-Birštonas (viena neutrali aikštelė), Kaunas-Šiauliai. LPA pasilieka teisę nuspresti atrankos etapo vietą atsižvelgus į atrankos etapo komandų gyvenąmąją vietą;

Atranka vyks sekančiu principu:

 1. Į LTČ registruojasi visos norinčios jame dalyvauti komandos (nebūtinai tik tos, kurios nori varžytis dėl atrankos į EČ);
 2. Žaidėjai privalo turėti LPA išduotą tarptautinę licenciją;
 3. Atsižvelgiant į moterų komandų skaičių, joms bus organizuojamas atskiras čempionatas (4 ir daugiau komandų) arba bendrai su vyrais (vien moterų arba mišriose komandose). Kadangi 2021 m. moterų tarptautinis čempionatas nevyksta, tai ir atskiras čempionatas nėra būtinas.
 4. Pirmas šešias vietas užėmusios, vien iš vyrų sudarytos komandos, įgauna teisę dalyvauti atrankoje (antrame etape). Tokiu būdu atrenkamos 6 stipriausios vyrų komandos, kurios gali varžytis rato sistema, be laiko limito, stengiantis sumažinti sėkmės faktorių.
 5. Vienai iš jų atsisakius – teisė dalyvauti atrankoje (2 etape) pereina sekančiai komandai. Komanda sutikusi dalyvauti atrankoje (2 etape):
  -turi sumokėti LPA 60 Eurų dalyvavimo atrankoje mokestį (surinkti mokesčiai bus panaudoti rinktinių išlaidoms dengti);
  -pirmos vietos laimėjimo atveju įsipareigoja dalyvauti EČ ir padengti su tuo susijusias išlaidas (kurios viršys rinktinei LPA skirtą finansavimą).
 6. Atrankos etapo formatas.
  A. Komandos sužaidžia rato sistema kiekviena su kiekviena;
  B. Komandos išsirikiuoja pagal pajėgumą paeiliui remiantis šiais kriterijais: 1 – pergalių skaičius, 2 – įmestų/praleistų taškų santykis, 3 – esant lygiam rezultatui pagal pirmus du kriterijus tada žiūrima tarpusavio žaistų rungtynių rezultatas;
  C. Komanda laimėjusi visus rato sistemos susitikimus – laimi atrankos turnyrą;
  D. Komandos, sužaidusios rato sistema, surinkusios vienodai pergalių ir užėmusios pirmas dvi vietas žaidžia finalą dėl atrankos nugalėtojo;
  E. Jei po rato sistemos pirmoje vietoje esanti komanda turi daugiausia pergalių (bet ne visas galimas), ji patenka į atrankos finalą, o antroje ir trečioje vietoje esančių komandų pergalių skaičius yra lygus, tai antros ir trečios vietos komandos tarpusavyje žaidžia dėl teisės patekti į atrankos finalą;
  F. Atrankos etape dalyvaujant tik dviem komandom – žaidžiama iki dviejų pergalių.
 7. Prieš atranką komanda gali pakeisti ne daugiau vieno žaidėjo ir tik dėl pateisinamos priežasties. Negalint žaisti daugiau nei vienam žaidėjui, komanda diskvalifikuojama ir jos vieta atitenka sekančiai eilėje LTČ komandai.

-Laimėjusi atranką komanda iki EČ gali pakeisti vieną žaidėją dėl pateisinamos priežasties. Negalint žaisti komandoje bent dviem žaidėjams – teisė atstovauti Lietuvą EČ pereina antrą vietą atrankoje užėmusiai komandai ir t.t.
-Komanda, laimėjusi teisę dalyvauti atrankoje, gali registruoti ketvirtą žaidėją, tačiau jis negali būti dalyvavęs trejetų čempionate kitoje komandoje (už jį papildomas mokestis netaikomas). Reikia atsižvelgti, kad pagal naujus FIPJP precizinio išmušinėjimo nuostatus, asmuo dalyvaujantis EČ precizinio išmušinėjimo rungtyje, turi būti komandos dalis. Reiškiasi, rinktinės formatas yra 3+1(išmušinėjimo rungties dalyvis). LPA valdybos sprendimu pirmą vietą Lietuvos precizinio išmušinėjimo čempionate laimėjęs asmuo, įgauna teisę atstovauti Lietuvą EČ precizinio išmušinėjimo rungtyje. Ir jam sutikus vykti, jis taptų atsarginiu komandos žaidėju. Jam atsisakius vykti būtų siūloma antrai vietai. Ir tik pastarajam atsisakius atranką laimėjusi komanda galėtų registruoti ir vežtis savo atsarginį žaidėją.
-Kadangi LPA neturi rinktines formuojančių trenerių, už komandos žaidimą ir keitimus EČ atsako rinktinės kapitonas. Lietuvos precizinio išmušinėjimo čempionatą laimėjęs asmuo užima atsarginio žaidėjo rolę, jo dalyvavimas čempionato varžybose (ne precizinio išmušinėjimo rungtyje) priklauso nuo rinktinės kapitono.

Veteranų (55+) čempionato atranka

-Taip pat Albertvilyje, Prancūzijoje 19-21 d. vyks Veteranų EČ. Atranka į veteranų EČ numatoma per Lietuvos precizinio išmušinėjimo čempionatą (05.30), gretimose aikštelėse. Atranką vykdant iš karto po vienetų čempionato, lygiagrečiai precizinio išmušinėjimo čempionatui, bus užtikrinta infrastruktūra ir arbitrų dėmesys.
-Planuojama daryti dviejų ratų sistemą, be laiko limito. Užsiregistravus tik vienai komandai, ji tampa atrankos nugalėtoja ir įgyja teisę atstovauti Lietuvą veteranų EČ.
-Startinis mokestis, žaidėjų keitimas, įsipareigojimas dalyvauti EČ – taip pat kaip ir vyrų rinktinės atrankoje.

Aktuali licencijavimo tvarka: https://lietuvospetanke.lt/licencijos/

El. paštas pasiteiravimui: [email protected]