Rutulio laikymas

Rutulio paėmimas vienas iš svarbiausių petankės žaidimo elementų, nuo kurio priklauso metimo sėkmė ar nesėkmė. Tai yra pamatas tolimesniam sėkmingam veiksmo atlikimui – ar tai būtų primetimas, ar išmušimas. Tačiau daugelis pradedančiųjų žaidėjų paima rutulius ir „prisitaiko eigoje“. Tačiau to pasekmė dažnai būna blogas susiformavęs įprotis, kurį sunku išgyvendinti ir kuris neleidžia žaidėjui stabiliai progresuoti.

Kažkur girdėjau tokį palyginimą, kad rutulį reikia paimti kaip mažą paukštelį, nespausti, kad neuždusinti bet ir neatleisti, kad neišskristų.

Teisingas rutulio laikymas:

  • Laikykite metančiąją ranką delnu į viršų;
  • Ištieskite pirštus, laikykite juos suglaustus, lygiagrečiai vienas kito;
  • Nykštį atitraukite į šalį;
  • Įsivaizduokite, kad jūsų plaštaka yra V formos, V nukreipta link jūsų riešo. V susikirtimas yra kur baigiasi „gyvenimo linija“;
  • Paimkite rutulį į ranką, taip kad jis gulėtų ant menamos V raidės;
  • Suglauskite pirštus aplink rutulį;
  • Šiuo momentu jūs turėtumėte laikyti rutulį taip, kad jūsų pirštai yra suglausti ir apglėbę rutulį taip kad jis remiasi į V apačią;
  • Nykštį atpalaiduokite, kad jis lengvai liestų jūsų rodomojo piršto šoną, bet neliestų rutulio

Pastaba: nykštys nenaudojamas rutulio laikymui. Jis arba yra atitrauktas į šalį, arba lengvai prigludęs prie rodomojo piršto. Atitraukus nykštį į šalį reikia stebėti, kad mosto metu jis nesikabintų už klubo/kojos.

Teisingas kamuolio laikymas

Kaip nereikia laikyti rutulio:

  1. Rutulys nesiremia į V, vietoj to jis remiasi į nykščio pamatą. Mažasis ir bevardis pirštai rutulį laiko iš šono, vietoj to, kad apimtų jį iš viršaus.
  2. Kitas, dažniausiai sutinkamas tarp pradedančių žaidėjų, neteisingas paėmimas yra „paėmimas letena“ (claw grip). Tai toks paėmimo būdas, kai rutulys apimamas išskleistais pirštais ir nykščiu. Tokiu būdu kiekvienas pirštas gali daryti įtaką kamuolio skriejimui, krypčiai ir trajektorijai. Taip pat, taip laikant rutulį bus sunku atlikti tinkamą pasukimą atgal (back spin), o tai savo ruožtu įtakos rutulio skriejimo tiesę ir riedėjimo atstumą. Dažnai taip laiko vaikai, žaidžiantys su suaugusiųjų rutuliais. Jei rutulį gali paimti tik taip, reiškia jis tau per didelis.

Originalus tekstas: https://petanke.wordpress.com/portfolio/rutulio-paemimas/?fbclid=IwAR1yNcaoxdSgpwIv9mmmmaRnlS8i0EQZOLm9EtvgxKq0K60U0VOhjWXMUbI